Alarm wybudzeniowy Sucha Nocka (moczenie nocne)

B98

Nowy

  • skuteczny alarm wybudzeniowy
  • dla dzieci z problemem moczenia nocnego
  • produkt sklasyfikowany jako wyrób medyczny klasy I
  • budzi dźwiękiem i wibracją
  • prosty w użytkowaniu
  • fabrycznie nowy
  • cena za zestaw

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

209,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Alarm wybudzeniowy "Sucha Nocka" przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 roku życia, u których w wyniku badań diagnostycznych wykluczono chorobę lub wadę układu moczowego, a mają problem z moczeniem nocnym. Skuteczna kuracja przy użyciu alarmu "Sucha Nocka" może zająć w od kilku dni do kilkunastu tygodniu. Alarm "Sucha Nocka" uczy dziecko budzić się gdy poczuje, że pęcherz moczowy jest pełny. Wystarczy, że dziecko popuści kilka kropli moczu aby alarm zaczął działać. Dzięki temu dziecko budzi się i idzie do toalety, by tam całkowicie opróżnić pęcherz. Podczas tej terapii Twoje dziecko nauczy się łączyć uczucie pełnego pęcherza z potrzebą obudzenia się i pójścia do toalety.

Alarm wybudzeniowy SUCHA NOCKA, to Wyrób Medyczny klasy I spełniający wymogi Dyrektywy 942/EEC dla wyrobów medycznych przeznaczony do terapii monosymptomatycznego moczenia nocnego u dzieci i młodzieży przez okres 3 miesięcy zgodnie z Zaleceniami Polskiej Grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej powołanej przez Ministra Zdrowia RP.

UWAGA! Inne alarmy, które tylko wyglądają podobnie (mają podobną obudowę) nie są wyrobami medycznymi! Tylko oferowany przez nas alarm "Sucha Nocka" jest zarejestrowanym w Polsce wyrobem medycznym.


OPIS URZĄDZENIA

Alarm "Sucha Nocka" składa się z dwóch części: z czujnika wilgoci w formie dwóch zatrzasków, które przypina się do majtek w miejscu, w którym spodziewane jest pojawienie się pierwszych kropli moczu oraz z alarmu w formie zegarka, który dziecko zakłada na dowolną prawą lub lewą rękę. Alarm można także przypiąć do góry od piżamy.

SPOSÓB UŻYTKOWANIA

Alarm "Sucha Nocka" zakłada się na dowolną rękę prowadząc kabelek pod rękawem piżamki aż do majtek. Zatrzaski czujnika należy spiąć razem pomiędzy materiał bielizny (zwykłych majtek) w miejscu ujścia cewki moczowej tam, gdzie spodziewamy się pojawienia się pierwszych kropli moczu. W chwili pojawienia się pierwszych kropli moczu rozlegnie się głośny sygnał dźwiękowy połączony z wibracjami powodujący odruchowe powstrzymanie mikcji. Dziecko powinno obudzić się, wstać, wyłączyć alarm rozpinając zatrzask czujnika, udać się do toalety i opróżnić pęcherz. Zatrzaski czujnika należy przepłukać wodą. Z czasem Twoje dziecko będzie wstawać samodzielnie, by opróżnić pęcherz, bez udziału alarmu. Kiedy łóżeczko pozostanie suche przez kolejne 14 nocy, alarm nie będzie już potrzebny. Należy go wówczas stopniowo wycofywać.


W skład zestawu wchodzi alarm SUCHA NOCKA wraz z czujnikiem, 2 x baterie CR2025, Instrukcja obsługi w języku polskim oraz opakowanie. Produkt posiada znak CE i jest wyrobem medycznym klasy I.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty, które mogą Cię zainteresować: