Alarm wybudzeniowy Noppy (moczenie nocne)

B98

Nowy

  • skuteczny alarm wybudzeniowy
  • dla dzieci z problemem moczenia nocnego
  • produkt sklasyfikowany jako wyrób medyczny klasy I
  • prosty w użytkowaniu
  • fabrycznie nowy
  • cena za zestaw

Więcej szczegółów

216,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Alarm wybudzeniowy Noppy przeznaczony jest dla dzieci powyżej 5 roku życia, u których w wyniku badań diagnostycznych wykluczono chorobę lub wadę układu moczowego, a mają problem z moczeniem nocnym. Skuteczna kuracja przy użyciu alarmu Noppy może zająć w od kilku dni do kilkunastu tygodniu. Alarm Noppy uczy dziecko budzić się gdy poczuje, że pęcherz moczowy jest pełny. Wystarczy, że dziecko popuści kilka kropli moczu aby alarm zaczął działać. Dzięki temu dziecko budzi się i idzie do toalety, by tam całkowicie opróżnić pęcherz. Podczas tej terapii Twoje dziecko nauczy się łączyć uczucie pełnego pęcherza z potrzebą obudzenia się i pójścia do toalety.

Alarm wybudzeniowy Noppy jest produktem zgodnym z Dyrektywą 93/42/EEC dla wyrobów medycznych i został sklasyfikowany jako wyrób medyczny klasy I.


OPIS URZĄDZENIA

Alarm Noppy składa się z dwóch części: z czujnika wilgoci w formie dwóch zatrzasków, które przypina się do majtek w miejscu, w którym spodziewane jest pojawienie się pierwszych kropli moczu oraz z alarmu w formie zegarka, który dziecko zakłada na dowolny prawy lub lewy nadgarstek. Alarm można także przypiąć do góry od piżamy.

SPOSÓB UŻYTKOWANIA

Alarm Noppy zakłada się na dowolny nadgarstek prowadząc kabelek pod rękawem piżamki aż do majtek. Zatrzaski czujnika należy spiąć razem pomiędzy materiał bielizny (zwykłych majtek) w miejscu ujścia cewki moczowej tam, gdzie spodziewamy się pojawienia się pierwszych kropli moczu. W chwili pojawienia się pierwszych kropli moczu rozlegnie się głośny sygnał dźwiękowy powodujący odruchowe powstrzymanie mikcji. Dziecko powinno obudzić się, wstać, wyłączyć alarm rozpinając zatrzask czujnika, udać się do toalety i opróżnić pęcherz. Zatrzaski czujnika należy przepłukać wodą. Z czasem Twoje dziecko będzie wstawać samodzielnie, by opróżnić pęcherz, bez udziału alarmu. Kiedy łóżeczko pozostanie suche przez kolejne 14 nocy, alarm nie będzie już potrzebny. Należy go wówczas stopniowo wycofać zakładając

PRZYGOTOWANIE ALARMU DO PRACY

Po odpakowaniu alarmu Noppy należy ustawić preferowany poziom głośności sygnału dźwiękowego. W tym celu należy usunąć pasek zabezpieczający baterię. Rozlegnie się wówczas sygnał dźwiękowy, którego głośność można ustawić poprzez stykanie ze sobą końcówek czujnika (w formie zatrzasków). Po ustawieniu preferowanego poziomu głośności zostanie on zachowany w pamięci alarmu aż do czasu wymiany baterii (bateria pastylkowa 3 V typ CR1632).

Dzieci mają do wyboru trzy rodzaje nakładek na alarm w trzech rożnych kolorach. Terapia moczenia nocnego alarmem nie powoduje skutków ubocznych, daje lepsze długotrwałe efekty i jest znacznie tańsza niż kuracja farmakologiczna.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 Inne produkty, które mogą Cię zainteresować: